Betűk száma: ▷6 Szótagszám: ▷3 Hangrend: ▷Vegyes Név kezdete: ▷at Név vége: ▷la Magánhangzók: ▷a-i-aEredete: Az Atilla az Attila névnek a kiejtést tükröző írásváltozata.
Betűk száma: ▷6 Szótagszám: ▷3 Hangrend: ▷Vegyes Név kezdete: ▷at Név vége: ▷la Magánhangzók: ▷a-i-aEredete: Az Attila vagy Atilla a hun király germán, közelebbről gót eredetűnek tartott neve. Iordanes szerint a gót atta szó kicsinyítőképzős változata. Ennek jelentése: atyácska. A név gót eredetét számos jelentős nyelvtudós vitatja, illetve vitatta, köztük Rásonyi László turkológus is, aki szerint a név török, eredeti alakja Etil. Ez a Volga, később a Don folyó török neve volt. Az Etilből lett az Etele, majd Atila névalak, amely a gót származás tévhite miatt vált Attila helyesírásúvá. A kiejtés a mai napig sem követte ezt az írásváltozatot. Ez a gót alta (atya) szó kicsinyítőképzős származéka, jelentése tehát: atyuska, apácska, vagyis szabad fordításban: szeretett apánk.
Betűk száma: ▷4 Szótagszám: ▷2 Hangrend: ▷Vegyes Név kezdete: ▷bé Név vége: ▷la Magánhangzók: ▷é-aEredete: A Béla férfinév bizonytalan eredetű, a legvalószínűbb magyarázat szerint a régi magyar Bél személynév -a kicsinyítőképzős származéka. A Bél jelentése belső rész, például: bél, szív. Más magyarázat szerint a név, – mivel uralkodók neveként jelent meg a magyarban – török eredetű, a bojla méltóságnévből és jelentése: előkelő.
Betűk száma: ▷5 Szótagszám: ▷2 Hangrend: ▷Mély Név kezdete: ▷gyu Név vége: ▷la Magánhangzók: ▷u-aEredete: A Gyula régi magyar férfi személynév, ami a török eredetű gyula méltóságnévből ered, mely a török jula (fáklya) szóból származik. A honfoglalás korában az ország második főméltóságát nevezték így. A nevet már 1795-ben tévesen, de szándékosan azonosították a latin Julius névvel.
Betűk száma: ▷4 Szótagszám: ▷2 Hangrend: ▷Mély Név kezdete: ▷za Név vége: ▷la Magánhangzók: ▷a-aEredete: A Zala férfinév régi magyar személynév. A helynév a Zala folyó nevéből származik, ami pedig egy ősi indoeurópai, patak, folyóvíz jelentésű szóból, mely a szlovén nyelv közvetítésével került a magyar nyelvbe. Jelentése: zalai, Zala vármegyéből való.